Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Podziękowania dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podziękowania dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

Szymon Mościcki
10.08.2022

Pełnomocnik Rządu do spraw przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, skierowała do Śląskiego Oddziału Straży Granicznej podziękowania za zaangażowanie i zapewnienie bezpieczeństwa podczas organizacji tego przedsięwzięcia.

W dniach 26 – 30 czerwca br. w Katowicach odbyło się 11. Światowe Forum Miejskie WUF 11. To ogromne przedsięwzięcie, które wymagało od Straży Granicznej wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Na wydarzenie, które stanowiło ważną platformę międzynarodową do wymiany poglądów i opinii na tematy dotyczące zrównoważonego rozwoju miast przybyło mnóstwo zaproszonych gości, w tym ogromna ilość uczestników dotarła drogą lotniczą.

Sekretarz Stanu skierowała podziękowania do funkcjonariuszy zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa podczas wydarzenia, w szczególności do dowódcy działań specjalnych mjr. SG Łukasza Nowary – Zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.

do góry