Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Obywatel Turcji zawrócony na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Turcji zawrócony na granicy

Szymon Mościcki
01.08.2022

Odmową wjazdu do Polski zakończyły się czynności wobec cudzoziemca, który nie spełnił warunków do przekroczenia granicy.

30 lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach nie zezwolili na wjazd na terytorium Polski obywatelowi Turcji. Cudzoziemiec stawił się do kontroli granicznej po przylocie samolotu rejsowego z Antalyi (Turcja). Turek posiadał w swoim paszporcie polską wizę krajową w celu wykonywania pracy, jednakże nie potrafił wskazać miejsca wykonywania pracy, charakteru wykonywanej pracy, ani podmiotu dla którego miał świadczyć tę pracę. Dodatkowo funkcjonariusze SG w trakcie wykonywania czynności służbowych, ustalili, że mężczyzna nie miał zamiaru pracować w Polsce i planuje udać się tranzytem do Niemiec.

W związku z powyższym Komendant PSG w Katowicach-Pyrzowicach odmówił cudzoziemcowi wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyzna odleci do swojego kraju najbliższym lotem powrotnym.

do góry