Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Podrobione prawo jazdy, wpis w systemie oraz brak odpowiednich dokumentów przyczyną udaremnionego wjazdu 3 osób - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobione prawo jazdy, wpis w systemie oraz brak odpowiednich dokumentów przyczyną udaremnionego wjazdu 3 osób

Jesionowska Katarzyna
27.08.2021

26 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach nie zezwolili na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej 3 obywatelom Gruzji.

Troje Gruzinów stawiło się do odprawy granicznej po przylocie samolotu z Kutaisi (Gruzja). Jeden z mężczyzn zadeklarował wjazd w celu podjęcia pracy w Polsce, jako kierowca zawodowy. Aby uwiarygodnić swoje kwalifikacje przedstawił gruzińskie prawo jazdy kat. C+E (samochód ciężarowy z przyczepą). Przedstawiony dokument okazał się podrobiony. Drugi mężczyzna widniał w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoba, której należy odmówić wjazdu lub pobytu w strefie Schengen. Z kolei kobieta przedstawiła dokument dotyczący podjęcia pracy w Polsce, w firmie, która nie wykazuje możliwości zatrudniania cudzoziemców. Komendant PSG w Katowicach-Pyrzowicach wydał wszystkim cudzoziemcom decyzje o odmowie wjazdu. Ponadto 39-latek usłyszy dziś zarzut usiłowania przekroczenia granicy RP wbrew przepisom, przy użyciu podstępu, polegającego na posłużeniu się podczas kontroli granicznej podrobionym na wzór oryginału dokumentem uzupełniającym w postaci prawa jazdy. Wszyscy cudzoziemcy wrócą do domu najbliższym lotem powrotnym. 

do góry