Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Wystrzelali I miejsce na podium - Aktualności

Aktualności

Wystrzelali I miejsce na podium

Jesionowska Katarzyna
25.08.2021

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wywalczyli 1. miejsce w Turnieju Strzeleckim o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Zawody zorganizował Klub Strzelectwa Sportowego LOK Grupa Wawelberg w Rudzie Śląskiej. Straż Graniczną reprezentował st. chor. szt. SG Janusz Biront oraz chor. SG Grzegorz Broda. Zadaniem każdego uczestnika było oddanie 20 strzałów w jak najkrótszym czasie przy użyciu pistoletu CZ P-07 Kadet oraz karabinu S&W MP12-22 kaliber 22lr. Dwójka funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zdobyła łącznie 51 punktów, tym samym pokonując 9 pozostałych drużyn. Drugie miejsce, ze stratą 16 punktów, zajęła Grupa Wawelberg, a trzecie - Combat Alert z 29 punktami na koncie. Pozostałe drużyny, które wzięły udział w turnieju reprezentowały: Policję, Straż Miejską, Ochotniczą Straż Pożarną (2 drużyny), Bractwo Kurkowe, Diablice Rugby oraz Rudzki Klub Płetwonurków LOK „Orka”. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się nasz funkcjonariusz, chor. SG Grzegorz Broda, który zdobył 32 punkty.