Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Ona nie płaciła alimentów, on podżegał do zabójstwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ona nie płaciła alimentów, on podżegał do zabójstwa

Jesionowska Katarzyna
12.07.2021

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali dwoje poszukiwanych - obywatelkę Słowacji oraz obywatela Polski.

Do zatrzymania Słowaczki doszło na katowickim lotnisku, po przylocie samolotu rejsowego z Manchesteru (Anglia). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że 34-latka figuruje w dostępnych bazach danych jako osoba poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji. Kobieta uchylała się od obowiązku płacenia alimentów na swoje dziecko oraz zaniedbywała opiekę nad nim. Obywatelka Słowacji została przekazana funkcjonariuszom Policji.

Z kolei 10 lipca z Podgoricy (Czarnogóra) przyleciał 25-letni obywatel Polski. W trakcie odprawy granicznej okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję w związku z uzasadnionym podejrzeniem podżegania do zabójstwa. 25-latek został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom katowickiej Policji.

do góry