Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Gruzini usłyszeli zarzuty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gruzini usłyszeli zarzuty

Jesionowska Katarzyna
17.06.2021

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach przedstawili zarzuty 2 obywatelom Gruzji, którzy w trakcie kontroli granicznej okazali sfałszowane oświadczenia o powierzeniu im pracy.

15 czerwca po przylocie samolotu rejsowego z Kutaisi (Gruzja) do kontroli granicznej stawiło się dwóch mężczyzn przedstawiając oryginalne gruzińskie paszporty. To co wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy SG to ich dokumenty uzupełniające mające potwierdzić zatrudnienie cudzoziemców w Polsce. Dalsze czynności służbowe wykazały, że przedstawione przez Gruzinów oświadczenia o zamiarze wykonywania pracy są sfałszowane. Komendant PSG w Katowicach-Pyrzowicach wydał obcokrajowcom decyzje o odmowie wjazdu. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania przekroczenia granicy RP wbrew przepisom, przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się podczas kontroli granicznej podrobionym na wzór oryginału dokumentem uzupełniającym. Obydwaj przyznali się do zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddali się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku. W sobotę cudzoziemcy odlecą do Kutaisi.

do góry