Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Lot do Irlandii ważniejszy niż kwarantanna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Lot do Irlandii ważniejszy niż kwarantanna

Jesionowska Katarzyna
08.01.2021

7 stycznia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili dwoje Irlandczyków, którzy mimo nałożonej na nich kwarantanny chcieli odlecieć do Irlandii.

Zarówno 38-letni mężczyzna jak i 52-letnia kobieta stawili się 7 stycznia do odprawy samolotu rejsowego lecącego do Cork (Irlandia). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na obywateli Irlandii sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Mężczyzna w dniu kontroli odbył jedynie 3 dni kwarantanny, kobiecie z kolei pozostały 3 dni do jej zakończenia. Mimo ciążącego na Irlandczykach obowiązku kwarantanny obydwoje świadomie złamali zasady przebywania na niej. Zgodnie z art. 116§1a kodeksu wykroczeń obcokrajowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie cudzoziemców na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej, o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną.

do góry