Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Ukraińcy złamali przepisy ustawy o cudzoziemcach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukraińcy złamali przepisy ustawy o cudzoziemcach

Jesionowska Katarzyna
25.06.2020

Zatrzymaniem trzech obywateli Ukrainy zakończyła się wczorajsza kontrola legalności pobytu cudzoziemców na terenie Śląska.

24 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej skontrolowali w Tychach oraz Bielsku-Białej dwóch obywateli Ukrainy pod kątem legalności pobytu. Po sprawdzeniu ich danych w systemach informatycznych okazało się, że jeden z nich jest osobą niepożądaną na terytorium Polski, a drugi wykonywał pracę bez wymaganych dokumentów w jednej z katowickich firm. Również funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej w czasie kontroli na odcinku autostrady A1 w Gorzyczkach ujawnili Ukraińca naruszającego przepisy pobytowe. Mężczyzna nie opuścił terytorium obszaru Schengen po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu. Ponadto cudzoziemiec dokonał przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom z Czech do Polski. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Następnie wydano im decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz orzeczono wobec nich zakaz ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen na okres od 8 miesięcy do 3 lat.

do góry