Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Funkcjonariusze ŚlOSG przeprowadzili zajęcia w terenie dla żołnierzy WOT - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze ŚlOSG przeprowadzili zajęcia w terenie dla żołnierzy WOT

Walczak Katarzyna

Zajęcia terenowo – topograficzne, które odbyły się 28 listopada na terenie powiatu cieszyńskiego, prowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej. Uczestnikami zajęć byli żołnierze 133. cieszyńskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Prowadzenie szkoleń dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej to jeden z punktów porozumienia podpisanego kilka miesięcy temu pomiędzy Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej a Dowódcą 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podczas zajęć terenowo – topograficznych funkcjonariusze SG zapoznali żołnierzy WOT z przebiegiem i oznakowaniem granicy państwowej oraz z zasadami dotyczącymi przeglądu znaków granicznych. Już niebawem, w ramach prowadzenia wspólnych działań, takie przeglądy będą prowadzić funkcjonariusze SG razem z żołnierzami WOT.

W ćwiczeniach wykorzystano samochody terenowe oraz quady, które ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenów przygranicznych są niezbędne do tego, aby dotrzeć w trudno dostępne rejony przebiegu granicy państwa.

Wspólne szkolenie było również okazją do zapoznania się z wyposażeniem i sprzętem używanym przez obie służby oraz do wymiany doświadczeń, które niewątpliwie będą miały wpływ na prowadzenie dalszej owocnej współpracy.

do góry