Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Akt oskarżenia przeciwko Polakowi produkującemu i sprzedającemu narkotyki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Akt oskarżenia przeciwko Polakowi produkującemu i sprzedającemu narkotyki

Walczak Katarzyna

31 października Prokuratura Rejonowa w Cieszynie skierowała do Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej akt oskarżenia przeciwko 52 - letniemu mieszkańcowi powiatu cieszyńskiego, który produkował i sprzedawał narkotyki.

  • ujawnione tabletki
    ujawnione tabletki
  • ujawnione substancje chemiczne
    ujawnione substancje chemiczne

Skierowanie aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej to efekt kilkumiesięcznego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej.  W marcu 2019 roku w Wiśle funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowcą był mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Podczas tej kontroli w pojeździe ujawniono blisko 10 tysięcy tabletek zawierających pseudoefedrynę oraz inne substancje i środki chemiczne, z których można było wyprodukować narkotyki. W trakcie dalszych czynności dokonano przeszukania mieszkania należącego do zatrzymanego 52- letniego Polaka i wynajmowanego przez niego jednorodzinnego domu. W wyniku prowadzonych przeszukań ujawniono różnego rodzaju specjalistyczne odczynniki chemiczne, prekursory i urządzenia służące do produkcji metaamfetaminy oraz kolejne ilości narkotyków.

Jak ustalono w ramach przeprowadzonego śledztwa część komponentów służących do produkcji narkotyków pochodziła z Czech i to tam najprawdopodobniej trafiały i miały trafiać wyprodukowane substancje narkotyczne.

Podejrzanemu w tej sprawie obywatelowi Polski zarzuca się wyprodukowanie co najmniej 2 kilogramów metaamfetaminy oraz usiłowanie wyprodukowania kolejnych 2 kilogramów tego rodzaju narkotyku. Oskarżonemu, wobec którego zastosowano tymczasowy areszt, za czyny objęte aktem oskarżenia grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

do góry