Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Niezawodny psi nos wywęszył narkotyki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niezawodny psi nos wywęszył narkotyki

Mitas Łukasz
08.10.2019

Dzięki czujności psa służbowego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach ponownie ujawnili na lotnisku narkotyki.

32-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej, oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, że osoba prawdopodobnie posiada przy sobie zakazane substancje. Jak się okazało pies się nie mylił. U mężczyzny oraz w zaparkowanym na lotniskowym parkingu samochodzie, należącym do obywatela Polski, funkcjonariusze ujawnili marihuanę oraz przyrządy służące do jej zażywania. Polak wydał rzeczy dobrowolnie i oświadczył, że narkotyki zakupił kilka dni wcześniej na terytorium Czech na własny użytek. W związku z zaistniałą sytuacją osobę zatrzymano. Następnie w trakcie dalszych czynności służbowych, funkcjonariusze dokonali przeszukań pomieszczeń użytkowanych przez zatrzymanego. Łącznie ujawniono 5,54 grama marihuany oraz inne środki odurzające w postaci amfetaminy, haszyszu, tabletek ekstazy, a także przyrządy służące do preparowania i zażywania marihuan. Ponadto obywatel RP posiadał 681 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, o szacunkowej wartości 12 509 zł.

Osobie został przedstawiony zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z kodeksu karnego skarbowego.

  • ujawnione narkotyki
    ujawnione narkotyki
  • ujawnione narkotyki
    ujawnione narkotyki
  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
do góry