Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Wystawa pt. „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” na Zamku Piastowskim w Raciborzu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wystawa pt. „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” na Zamku Piastowskim w Raciborzu

12.03.2019 Mitas Łukasz

Dzisiaj Komendant ŚlOSG płk SG Adam Jopek wspólnie z szefami raciborskich służb mundurowych oglądał wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”.

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” - to kampania społeczna, która ruszyła w listopadzie 2017 roku. Pokazuje ona, że za każdym mundurem stoi człowiek, a za przekazami medialnymi o wypadkach na służbie często kryją się rodzinne tragedie. Częścią kampanii jest wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”, którą można oglądać do końca marca na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Wystawa to inicjatywa Fundacji Dorastaj z Nami, która swoją opieką otacza dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie - to dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich. Celem kampanii jest pokazanie, że za każdym mundurem stoi człowiek, który po pracy chciałby wrócić do domu, do swoich bliskich. Niestety - czasem nie wraca.

Kampania pokazuje historie, które są znane z serwisów informacyjnych i gazet, z innej, prywatnej strony. Na stronie Fundacji www.dorastajznami.org można lepiej poznać historie zmarłych bohaterów – rodziców podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami. Dowiedzieć się jakie mieli pasje, jak spędzali czas wolny, za czym najbardziej tęsknią ich dzieci. Możemy zobaczyć jakimi ludźmi byli na co dzień.

Fundacja Dorastaj z Nami pomaga dzieciom bohaterów poległych lub poszkodowanych na służbie. Buduje szacunek dla służb publicznych. Niesie pomoc psychologiczną dzieciom, które znalazły się w kryzysie. Zapewnia wykształcenie, finansując szkoły, studia, korepetycje i zajęcia pozalekcyjne. Pomaga młodym ludziom wejść na rynek pracy. Gwarantuje wsparcie doradcy edukacyjnego. Jest z podopiecznymi w ich codziennych zmaganiach, dając im czas, radę i serce. Wspiera dzieci i młodzież dopóki się uczą – nawet do 25 roku życia.

Wystawę na zamku można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00, a w weekendy od 10.00 do 18.00.

Źródło: http://www.zamekpiastowski.pl/site/index/4/news/3542.html

do góry