Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Anaboliki warte ponad 670 tysięcy złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Anaboliki warte ponad 670 tysięcy złotych

Walczak Katarzyna
08.02.2019

122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych, których wartość oszacowano na 672 tysiące złotych ujawnili w kontrolowanym samochodzie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do ujawnienia tak dużej ilości środków farmaceutycznych doszło 5 lutego w Cieszynie. Podczas rutynowej kontroli, prowadzonej na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej zatrzymali samochód na słowackich numerach rejestracyjnych. W pojeździe ujawniono pięć dużych toreb, w których znajdowało się 122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych w postaci ampułek, kapsułek i tabletek.

44 - letni obywatel Słowacji, który przewoził anaboliki został zatrzymany. Posiadanie i obrót tego rodzaju medykamentami na terenie Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia albo, jak w przypadku niektórych ujawnionych sterydów, jest na terenie Polski zabroniony.

Zatrzymanemu Słowakowi za popełnienie przestępstwa przewidzianego w art.124 ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ramach wszczętego w tej sprawie dochodzenia funkcjonariusze Straży Granicznej będą wyjaśniać źródło pochodzenia zabezpieczonych anabolików. Przedmiotem wszczętego postępowania karnego będzie również ustalenie potencjalnych odbiorców nielegalnego towaru.

Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 672 tysięcy złotych.

  • ujawnione sterydy
    ujawnione sterydy
  • ujawnione sterydy
    ujawnione sterydy
  • ujawnione sterydy
    ujawnione sterydy
do góry