Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Zatrzymano Irakijczyka bez dokumentów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano Irakijczyka bez dokumentów

Maciej Nowak
12.09.2018

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na katowickim lotnisku cudzoziemca, który nie posiadał przy sobie dokumentów.

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach funkcjonariusze z tamtejszej Placówki Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca, który przyleciał do Polski z Aten. W trakcie legitymowania okazało się, że  obcokrajowiec nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, które potwierdzałyby jego tożsamość i pozwalały na legalny pobyt. Mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Iraku, skąd cztery miesiące wcześniej, bez dokumentów, nielegalnie przedostał się do Turcji, a później do Grecji. Celem jego podróży była Wielka Brytania. Ponadto stwierdził, że na pokład samolotu z Aten do Katowic dostał się bez dokumentów, a pomógł mu w tym przemytnik, który był z nim na lotnisku.

W związku z zaistniałą sytuacją Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Do czasu zakończenia postępowania obywatel Iraku przebywać będzie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

do góry