Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Komendant ŚlOSG spotkał się z uczestnikami misji zagranicznych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Komendant ŚlOSG spotkał się z uczestnikami misji zagranicznych

05.06.2018 Walczak Katarzyna

Dzisiaj Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek spotkał się z funkcjonariuszami SG, którzy w tym roku byli na misjach zagranicznych w Bułgarii i Macedonii.

Uczestnikami spotkania byli funkcjonariusze z Komendy Oddziału oraz Placówek Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej i Katowicach – Pyrzowicach, którzy pełnili służbę w ramach operacji wsparcia krajowych Policji Bułgarii i Macedonii. Wizyta funkcjonariuszy była przede wszystkim okazją do podzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniem zdobytym podczas wykonywanych misji. Funkcjonariusze za granicą realizowali zadania związane z zapobieganiem nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi.

Od początku 2018 roku na misjach zagranicznych przebywało już dziewięcioro funkcjonariuszy ŚlOSG. Pełnili oni służbę w Bułgarii i Macedonii. Obecnie poza granicami naszego kraju przebywa siedmioro funkcjonariuszy ŚlOSG, a do końca roku jeszcze blisko dwudziestu funkcjonariuszy wyjedzie na misje zagraniczne wspierać naszych kolegów z Macedonii, Bułgarii, Włoch, Grecji, Słowacji i Ukrainy.

do góry