W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że 33-latek nie posiada paszportu ani żadnego innego dokumentu, który uprawniałby go do pobytu w Polsce. Oświadczył natomiast, że paszport został mu skradziony, a do naszego kraju przyjechał w celu wykonywania pracy (na którą posiadał zezwolenie), ale obecnie nie pracuje. Nadto jest osobą bezdomną i nie posiada żadnych środków finansowych, nie jest więc w stanie ani utrzymać się w Polsce, ani też sfinansować sobie powrotu do swojego kraju.
W wyniku działań podjętych przez Straż Graniczną cudzoziemiec otrzymał dokument tożsamości, który wydała mu Ambasada Indii w Warszawie. Było to konieczne, aby umożliwić mu przekroczenie granicy w celu powrotu do ojczyzny. Następnie Komenda Główna Straży Granicznej zorganizowała doprowadzenie 33-latka do lotniska Warszawa-Okęcie, skąd bezpiecznie odleciał do kraju swego pochodzenia.