Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 530 km na rowerze – non-stop - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

530 km na rowerze – non-stop

Szymon Mościcki
05.08.2022

Funkcjonariusz Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wygrał ultramaraton kolarski Tour De Silesia 2022.

16 lipca st. chor. SG Krzysztof Flak z Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach wystartował w kolejnej edycji ultramaratonu kolarskiego Tour De Silesia. Każdy uczestnik miał do pokonania 530 km i blisko 6000 m przewyższeń w limicie czasowym 34 godzin. Jest to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów kolarskich, które są organizowane w Polsce. Trasa maratonu prowadzi przez malownicze tereny pogranicza Polski i Czech. Zawodnicy pokonali odcinki płaskie, pagórkowate oraz górskie. Najdłuższy dystans wiódł przez trudne podjazdy na terenie Kotliny Kłodzkiej, które wymagają od zawodników bardzo dobrej kondycji.

Krzysztof wziął udział w kategorii SOLO. Zgodnie z regulaminem musiał pokonać całą trasę samotnie, z zachowaniem  minimum 100 m dystansu od innych zawodników, bez możliwości współpracy z innymi startującymi. Wystartował  16 lipca o godzinie 8:30 i zameldował się na mecie po 19 godzinach 32 minutach i 10 sekundach czym zapewnił sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.

Krzysztof jest zapalonym kolarzem, trenuje od wielu lat. Pokonuje na rowerze niezliczone ilości kilometrów. Brał udział w kilkunastu maratonach kolarskich, w których zdobywał czołowe miejsca. Ponadto w 2021 r. ukończył  Puchar Polski w ultarmaratonach na 2 miejscu, spośród ponad 500 zawodników biorących udział w całym cyklu.  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

do góry