Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Interwencja na pokładzie samolotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Interwencja na pokładzie samolotu

Jesionowska Katarzyna
28.07.2022

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach pomogli niesfornemu pasażerowi opuścić pokład samolotu.

Służba dyżurna Placówki Straży Granicznej Katowice – Pyrzowice otrzymała informację o podróżnym, który zakłócał porządek na pokładzie samolotu lecącego z Holandii. Mężczyzna – obywatel Włoch, zachowywał się obraźliwie w stosunku do podróżnych, spożywał alkohol oraz nie reagował na polecenia wydawane przez kapitana statku. Po wylądowaniu samolotu na katowickim lotnisku na jego pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna wciąż nie wykonywał poleceń, tym razem wydawanych przez funkcjonariuszy SG, w związku z czym konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego w celu wyprowadzenia awanturującego się Włocha z pokładu samolotu. Mężczyzna następnie został przewieziony do izby wytrzeźwień. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na pokładzie samolotu obywatel Włoch został ukarany mandatem karnym.  

  • Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych
    Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych
do góry