Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Straż Graniczna zatrzymała cudzoziemca, który podawał się za Algierczyka i Tunezyjczyka - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna zatrzymała cudzoziemca, który podawał się za Algierczyka i Tunezyjczyka

Szymon Mościcki
15.10.2021

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca, który złamał przepisy pobytowe w naszym kraju, ponadto nie był zdecydowany co do swojego obywatelstwa.

14 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu otrzymali informację od funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Kluczborka, iż w rejonie tamtejszej stacji kolejowej przebywa mężczyzna, który nie posiada jakichkolwiek dokumentów, potwierdzających jego tożsamość. Przybyły na miejsce patrol Straży Granicznej przeprowadził kontrolę legalności pobytu wobec mężczyzny, w trakcie której cudzoziemiec oświadczył, że jest obywatelem Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. W związku z tym, iż nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP, ani dokumentów potwierdzających jego tożsamość, został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających zmienił zeznanie i oświadczył, że jest jednak obywatelem Tunezji. Obecnie trwają czynności służbowe zmierzające do ustalenia jego kraju pochodzenia.

  • 20211015-1-1
    20211015-1-1
do góry