Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Od 9 listopada w Republice Czeskiej obowiązują nowe zasady dotyczące wjazdu, pobytu i tranzytu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Od 9 listopada w Republice Czeskiej obowiązują nowe zasady dotyczące wjazdu, pobytu i tranzytu

Szymon Mościcki

Śląski Oddział Straży Granicznej informuje, że Republika Czeska planuje wprowadzić od 9 listopada kolejne obostrzenia, które będą dotyczyły również Polaków chcących wjechać czy tranzytować przez terytorium tego kraju.

Zgodnie z decyzją władz czeskich, determinowaną aktualną sytuacją epidemiczną oraz tym, że m.in. Polska znajduje się na liście państw, które zostały zakwalifikowane do krajów o podwyższonym ryzyku epidemicznym, od poniedziałku zaczną obowiązywać nowe regulacje. Nowe zasady będą też dotyczyły osób chcących wjechać z terytorium Polski do Republiki Czeskiej.

Informujemy, że są to obostrzenia jednostronne wprowadzone przez Republikę Czeską, które podlegają aktualizacji.

W związku z powyższym zachęcamy wszystkie osoby planujące podróż do/przez terytorium Republiki Czeskiej do bieżącego zapoznawania się z aktualnymi informacjami publikowanymi m.in. na stronie Ambasady RP w Pradze, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy na oficjalnych stronach czeskiej administracji rządowej (odnośniki dostępne we wskazanym komunikacie ambasady – link do komunikatu poniżej).

https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyjatkowy-w-republice-czeskiej-zasady-podrozowania

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

 

Jednocześnie informuję, że na polsko-czeskim i polsko-słowackim odcinku granicy państwowej realizują całodobowo zadania punkty kontaktowe, które mogą też udzielać aktualnych informacji.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pełnią służbę wspólnie z funkcjonariuszami polskiej i czeskiej Policji oraz Służby Celno-Skarbowej we Wspólnej placówce w m. Chotebuz. Można się z nimi skontaktować:

https://www.slaski.strazgraniczna.pl/sm/komenda/wspolpraca/wspolna-placowka-choteb/6818,Wspolna-Placowka-Chotebuz.html

 

Punkty kontaktowe na czeskim i słowackim odcinku granicy państwowej:

  • Wspólna Placówka w m. Chotebuz (po stronie RC) tel. (33) 854 03 69, (33) 854 03 68;
  • Wspólna Placówka w m. Kudowa (po stronie RP) tel. (74) 862 42 55;
  • Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Trstenie (po stronie RS) (0-18) 261 16 20;
  • Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Barwinku (po stronie RP) tel: (13) 437-7427.
do góry