Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Podsumowanie tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podsumowanie tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej

Jesionowska Katarzyna
16.06.2020

Od 15 marca do 12 czerwca funkcjonariusze ŚlOSG realizowali zadania związane z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej na terenie Śląska i Opolszczyzny.

W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa prawie przez trzy miesiące prowadzona była tymczasowa kontrola graniczna i sanitarna na granicy wewnętrznej.
W tym czasie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali kontroli 262 569 osób. Skontrolowano także 191 139 środków transportu. Podczas prowadzonych działań związanych z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej ujawniono 104 osoby, które przekroczyły granicę polsko-czeską niezgodnie z obowiązującymi przepisami. 
Funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wspierali żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Państwowa Straż Pożarna.
W tymczasowym przywróceniu kontroli granicznej w każdej dobie zaangażowanych było łącznie około 400 funkcjonariuszy i żołnierzy.

 

 

do góry