Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Tymczasowy punkt ogniskowy Frontex na katowickim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tymczasowy punkt ogniskowy Frontex na katowickim lotnisku

Mitas Łukasz

Od 2 lipca przez miesiąc w Placówce Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach będzie uruchomiony tymczasowy punkt ogniskowy Frontex. W punkcie, w ramach Wspólnej Operacji Focal Points 2019 Air będą pełnili zadania obserwatorka z gruzińskiej Policji oraz delegowany funkcjonariusz (sTM) Frontex z Litwy.

W ostatnich latach w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach dynamicznie rozwinął się ruch cudzoziemców, również tych z państw trzecich. Katowickie lotnisko posiada stałą siatkę połączeń z Gruzją, a obywatele tego kraju chętnie korzystają z tych lotów. Dlatego też, obecność osoby władającej językiem gruzińskim oraz angielskim będzie znaczącym wsparciem dla Straży Granicznej, a przede wszystkim pozwoli na lepszą komunikację z pasażerami z Gruzji.

W pierwszym dniu misji w Placówce Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach gościło również dwoje przedstawicieli Agencji Frontex, którzy przeprowadzili odprawę dla funkcjonariuszki gruzińskiej służby granicznej oraz delegowanego funkcjonariusza, którzy będą realizować zadania w tymczasowym punkcie ogniskowym.

Przybyłych gości przywitał Zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach kpt. SG Przemysław Starczewski.

do góry