Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Promowali służbę w Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Promowali służbę w Straży Granicznej

Mitas Łukasz

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej promowali Straż Graniczną i zachęcali do służby w naszej formacji.

Funkcjonariusze naszego oddziału brali udział w targach pracy i edukacji, które odbywały się na Opolszczyźnie i Śląsku.

Organizatorami targów pracy, edukacji i przedsiębiorczości, które miały miejsce w Nysie, Prudniku, Namysłowie, Tarnowskich Górach i Zabrzu były Powiatowe Urzędy Pracy. Targi adresowane były do uczniów szkół, osób poszukujących pracy lub planujących jej zmianę oraz do pracodawców. Oferty przedstawiły m. in. lokalne firmy, szkoły wyższe, instytucje szkoleniowe i wspierające przedsiębiorczość. Wśród potencjalnych pracodawców, którzy przedstawiali swoje oferty nie zabrakło również stoisk przygotowanych przez Śląski Oddział Straży Granicznej. Nasi funkcjonariusze odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby. Osoby zainteresowane uzyskały informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej oraz wymagań wobec kandydatów do pełnienia służby w Straży Granicznej.

Ofertę służby w Straży Granicznej funkcjonariusze ŚlOSG przedstawili także w Bielsku – Białej podczas dnia otwartego w Wyższej Szkole Finansów i Prawa. Tam każdy zainteresowany służbą w naszej formacji otrzymał szczegółowe informacje na temat specyfiki pełnienia służby w Straży Granicznej oraz naboru.

Zdjęcie: PUP Zabrze

do góry