Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego I miejsce dla Placówki Straży Granicznej w Opolu w X Turnieju Strzeleckim o Puchar Przechodni Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Nysie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

I miejsce dla Placówki Straży Granicznej w Opolu w X Turnieju Strzeleckim o Puchar Przechodni Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Nysie

Walczak Katarzyna

13 kwietnia na strzelnicy sportowej ZSO „Carolinum” w Nysie odbył się jubileuszowy X Turniej Strzelecki Służb Mundurowych o Puchar Przechodni Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Nysie. Puchar zdobyła reprezentacja Placówki Straży Granicznej w Opolu.

Organizatorem turnieju było Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Nysie. Śląski Oddział Straży Granicznej reprezentowała drużyna z Placówki Straży Granicznej w Opolu. Impreza sportowa została zorganizowana w celu propagowania współzawodnictwa zespołowego i integracji służb mundurowych.

W zmaganiach strzeleckich brało udział siedem drużyn: Jednostka Strzelecka 3053 Nysa, Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Nysy, Bractwo Strzeleckie z Głogówka, Wojewódzki Sztab Wojskowy, Straż Ochrony Kolei, Straż Miejska oraz Straż Graniczna.

Po zaciętym boju w konkurencji indywidualnej zwyciężył reprezentant Placówki Straży Granicznej w Opolu st. chor. sztab. SG Krzysztof Wojewoda. Puchar Przechodni Hetmana Kurkowego Grodu Nysa w tym roku trafił do zawodników Placówki Straży Granicznej w Opolu, którzy wyprzedzili Jednostkę Strzelecką 3053 z Nysy i Wojewódzki Sztab Wojskowy z Opola.

 

do góry