Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Przed nami ferie zimowe na Śląsku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przed nami ferie zimowe na Śląsku

Walczak Katarzyna
07.02.2019

Apel Straży Granicznej do rodziców i opiekunów.

Nim wyślemy nasze pociechy na ferie zimowe, nie zapominajmy o bardzo istotnej sprawie – o dokumencie tożsamości, który powinniśmy włożyć do plecaka naszego dziecka. O ile bezdyskusyjnym jest zabranie dowodu osobistego lub paszportu gdy wyjeżdżamy za granicę, to zdarza się nam zapomnieć o nim gdy dziecko spędza ferie w kraju. A przecież i tu można spodziewać się jakiś krótkich wypadów za granicę, zwłaszcza gdy nasza pociecha spędza zimowy wypoczynek w strefie przygranicznej.

Należy bezwzględnie pamiętać, że dokumentami uprawniającymi każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także osoby niepełnoletnie, do przekroczenia granicy państwowej są jedynie dowód osobisty i paszport.

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego już od 11 stycznia na terenie województwa śląskiego prowadzone są działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019”, które potrwają do 25 lutego.

Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Na czas trwania akcji został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny 32 20 77 077. Dzwoniąc na ten numer można zgłaszać wszelkie błędy i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.

Służby i inspekcje, w tym również Straż Graniczna, działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie:

http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/bezpieczne-wakacje-ferie/bezpieczne-ferie

 

do góry