Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 8 cudzoziemców przeterminowało pobyt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

8 cudzoziemców przeterminowało pobyt

Mitas Łukasz
04.02.2019

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 Gruzinów, Ukraińca i Mołdawiankę. Cudzoziemcy nie opuścili strefy Schengen po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu.

Obcokrajowcy zostali zatrzymani na terenie Śląska i Opolszczyzny. Sześciu obywateli Gruzji zostało zatrzymanych w Katowicach przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej. Przeterminowali oni pobyt na terytorium państw Schengen o 162 dni. W Częstochowie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach zatrzymali obywatela Ukrainy, który także przeterminował swój pobyt.

Kolejną osobą, która przeterminowała pobyt na terytorium państw Schengen była zatrzymana w Opolu obywatelka Mołdawii. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu ustalili, że kobieta przekroczyła dopuszczalny czas pobytu o 69 dni.

Na mocy wydanych decyzji wszyscy obcokrajowcy zostali zobowiązani do opuszczenia terytorium naszego kraju.

do góry