Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Cudzoziemcy ukryci w naczepie ciężarówki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy ukryci w naczepie ciężarówki

Walczak Katarzyna
09.10.2018

8 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

Informację o ujawnionych w Olszowej dwóch młodych obcokrajowcach funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali od funkcjonariuszy Policji ze Strzelec Opolskich.

Mężczyźni przyjechali do naszego kraju w naczepie ciężarówki pomiędzy ładunkiem artykułów chemii gospodarczej. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu.

W trakcie badań lekarskich stwierdzono, że zatrzymani cudzoziemcy są pełnoletni. Obywatelstwo afgańskie i dane osobowe obcokrajowców zostały ustalone podczas przesłuchania przeprowadzonego w obecności tłumacza ich języka ojczystego. Ustalono także, że mężczyźni do naczepy samochodu ciężarowego dostali się na granicy serbsko – węgierskiej, a zamierzali dotrzeć do Europy Zachodniej.

Cudzoziemcom przedstawiono zarzuty dotyczące przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności służbowych obaj Afgańczycy zostaną przekazani stronie czeskiej w ramach readmisji uproszczonej.

  • zatrzymani cudzoziemcy
    zatrzymani cudzoziemcy
do góry