Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Przyleciał do Polski z trzema podrobionymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przyleciał do Polski z trzema podrobionymi dokumentami

Walczak Katarzyna
30.07.2018

Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili u obywatela Gruzji trzy podrobione dowody osobiste.

Cudzoziemiec przyleciał do naszego kraju z Gruzji. Oprócz swojego paszportu miał przy sobie jeszcze trzy dowody osobiste – dwa łotewskie i polski. Na jednym z łotewskich dokumentów widniały jego dane personalne. Po przeprowadzonej analizie okazało się, że wszystkie trzy dowody są podrobione. Obywatel Gruzji zamierzał posłużyć się podrobionym łotewskim dowodem osobistym, aby ułatwić sobie podjęcie pracy na terytorium Holandii. Dwa kolejne dokumenty miały trafić do innych osób.

Gruzinowi za czynienie przygotowań do posłużenia się sfałszowanym dokumentem przedstawiono już zarzuty z art. 270 § 3 kodeksu karnego. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie toczyło się przed sądem.

 

  • podrobione dokumenty
    podrobione dokumenty
do góry