Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Za naruszenie przepisów będą musieli opuścić Polskę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Za naruszenie przepisów będą musieli opuścić Polskę

Walczak Katarzyna
30.07.2018

W miniony weekend funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 10 obywateli Ukrainy, którzy naruszyli obowiązujące w naszym kraju przepisy. Wszyscy będą musieli opuścić Polskę.

Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani na Opolszczyźnie i Śląsku. Podczas przeprowadzonych kontroli legalności pobytu okazało się, że przebywają oni w Polsce niezgodnie z prawem. Ośmioro Ukraińców wykorzystywało posiadane wizy do pracy w Polsce, w celu innym niż deklarowali podczas ubiegania się o nie w placówkach konsularnych. Nie podjęli zatrudnienia u pracodawców, u których mieli pracować. Wizy potrzebowali po to by wjechać na terytorium państw Schengen.

Kolejny Ukrainiec okazał się być osobą, której pobyt na terytorium naszego kraju jest niepożądany. Został on wcześniej skazany wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Natomiast ostatni z zatrzymanych cudzoziemców przeterminował swój pobyt w Polsce.

Wszyscy obywatele Ukrainy na mocy wydanych decyzji zostali zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP. Orzeczony został wobec nich także czasowy zakaz wjazdu do Polski.  

do góry