Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego I miejsce funkcjonariuszy ŚlOSG w II Mistrzostwach Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami „Nadbużański Bieg pod Prąd” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

I miejsce funkcjonariuszy ŚlOSG w II Mistrzostwach Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami „Nadbużański Bieg pod Prąd”

Maciej Nowak

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej w II Mistrzostwach Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami w ramach V edycji „Nadbużańskiego Biegu pod Prąd”.

„Nadbużański Bieg Pod Prąd” to bieg, którego część trasy przebiega wzdłuż nieuregulowanej linii brzegowej rzeki Bug, na granicy między Polską a Ukrainą. Zawodnicy muszą pokonać dziesięciokilometrowy odcinek, na którym przygotowanych zostało dla nich około 40 ekstremalnych przeszkód, naturalnych oraz sztucznych. Aby móc ukończyć bieg muszą ze sobą jednocześnie rywalizować oraz współpracować.

W ramach „Nadbużańskiego Biegu pod Prąd” rozegrane zostały II Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami”. Śląski Oddział Straży Granicznej reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: kpt. SG Eugeniusz Słobodzian, st. chor. sztab SG Paweł Ryś, plut. SG Aleksandra Sakowicz oraz plut. SG Agnieszka Piątek. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Również w klasyfikacji indywidualnej funkcjonariusze ŚlOSG uplasowali się na wysokich pozycjach. W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła plut. SG Aleksandra Sakowicz, a plut. SG Agnieszka Piątek była piąta. Piąty był również kpt. SG Eugeniusz Słobodzian w kategorii mężczyzn, jego kolega z drużyny st. chor. sztab. SG Paweł Ryś zajął ósmą pozycję.

do góry