Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Nowy Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowy Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

Walczak Katarzyna

Od 1 czerwca Zastępcą Komendanta Śląskiego Oddziału SG do spraw logistycznych będzie płk SG Marek Koch.

Podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się 30 maja w Komendzie ŚlOSG, obecna była płk SG Wioleta Gorzkowska Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej. Rozkazem Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Marek Koch został delegowany do czasowego pełnienia służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej, gdzie powierzono mu stanowisko Zastępcy Komendanta do spraw logistycznych.

Płk SG Marek Koch jest absolwentem Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Pożarniczej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego.

Służbę w Straży Granicznej rozpoczął na Strażnicy SG w Zebrzydowicach w Beskidzkim Oddziale SG w 1997 roku. Następnie służył jako specjalista i starszy specjalista inżynier systemu teleinformatycznego w GPK w Cieszynie. W latach 2008 - 2011 realizował czynności związane z zabezpieczeniem logistycznym granicznych jednostek organizacyjnych w Śląskim Oddziale Straży Granicznej jako Kierownik Grupy Zabezpieczenia Logistycznego.

Od 2011 roku pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Granicznego, a następnie Naczelnika Wydziału Techniki i Zaopatrzenia w Śląskim Oddziale Straży Granicznej. 
Z dniem 1 listopada 2017 roku Komendant Główny Straży Granicznej powołał płk. SG Marka Kocha na stanowisko Zastępcy Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, które zajmował do 31 maja.

Dotychczasowy Zastępca Komendanta ŚlOSG płk SG Wojciech Stodolnik 30 maja odszedł na zasłużoną emeryturę.

 

 

do góry