Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Banglijczyk blisko 3,5 roku nielegalnie przebywał w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Banglijczyk blisko 3,5 roku nielegalnie przebywał w Polsce

Maciej Nowak
30.05.2018

28 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali obywatela Bangladeszu, który prawie 3,5 roku nielegalnie przebywał na terenie naszego kraju.

Do zatrzymania cudzoziemca doszło w centrum Opola. Kontrolowany obcokrajowiec nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna oświadczył, iż jest obywatelem Bangladeszu i podał funkcjonariuszom swoje dane osobowe. Ponadto przyznał, że do Polski wjechał w 2013 roku, a od 2015 roku przebywa na terenie naszego kraju nielegalnie. W tym czasie podróżował po całej Polsce i dorywczo pracował w lokalach gastronomicznych. Funkcjonariusze Straży Granicznej w wyniku dalszych działań potwierdzili w dostępnych systemach informatycznych dane cudzoziemca.

W związku z zaistniałą sytuacją Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu wszczął postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej obywatela Bangladeszu do powrotu. Do czasu zakończenia postępowania Banglijczyk przebywać będzie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

do góry