Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Klub HDK PCK „NASZA OPOLSKA KREW” -

Nawigacja

Klub HDK PCK „NASZA OPOLSKA KREW”

Klub HDK PCK „NASZA OPOLSKA KREW”

30.12.2015

Klub HDK PCK „NASZA OPOLSKA KREW” powstał przy Placówce SG w Opolu 10 grudnia 2014 roku.

Głównym celem założenia Klubu było i w dalszym ciągu jest rozwijanie i popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku w strukturach Straży Granicznej.

W ciągu 4 lat funkcjonowania zorganizowaliśmy 75 akcji poboru krwi podczas których zebraliśmy 1000 litrów krwi.

Swoją działalnością chcemy wzmocnić pozytywny wizerunek funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy dbając o praworządność i bezpieczeństwo obywateli, kojarzeni są  również  z niesieniem pomocy i ratowaniem życia ludzkiego, jako współcześni patrioci w poczuciu obowiązku i z satysfakcją oddajemy drugiemu człowiekowi cząstkę swojego życia - krew.

Naszymi akcjami staramy się docierać do różnych grup społecznych stąd też, nasze akcje organizowane są zarówno z przedstawicielami innych służb mundurowych, ale również z młodzieżą,  studentami oraz znanymi osobami z życia publicznego.

Ponad to oprócz organizacji zbiórek krwi organizujemy :

  • zbiórkę darów dla przedsięwzięcia p.n. „Szlachetna Paczka”,
  • podczas organizowanych przez nas akcji, honorowi dawcy dobrowolnie oddają czekolady, które następnie przekazujemy dla dzieci z domów dziecka,
  • na bieżąco prowadzimy zbiórkę nakrętek, które przekazywane są  do jednego z przedszkoli dla dzieci z niepełnosprawnościami,
  • wsparliśmy również Fundację Domowe Hospicjum dla dzieci w Opolu,
  • aby wyrazić swoją wdzięczność za honorowe oddawanie krwi członkom Naszego Klubu, na nasz wniosek Minister Zdrowia przydziela Odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia i Narodu”.

Ponadto Zarząd Okręgowy PCK w Opolu przydziela odznaczenia „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” . Odznaczenia te za zgodą Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa BOCHEŃSKIEGO z siedzibą w Raciborzu wręczone są podczas uroczystości z okazji Święta Straży Granicznej oraz Narodowego Święta Niepodległości.

Warto również wspomnieć, że nasze działania zostały docenione i Zarząd Główny PCK wręczył nam odznakę Honorową PCK II stopnia.

Oprócz tego Zarząd Naszego Klubu został powołany Decyzją Komendanta Głównego Straży Granicznej do udziału jako przedstawiciele Śląskiego OSG w Zespole działającym przy KG SG, zajmującym się popularyzacją honorowego krwiodawstwa w Straży Granicznej.

Wszystkim funkcjonariuszom, a także pracownikom cywilnym Straży Granicznej ich rodzinom
i znajomym serdecznie dziękujemy za udział w organizowanych przez Nas akcjach zbiórki krwi. Jednocześnie już dziś gorąco zapraszamy do dalszego bezinteresownego udziału w realizacji idei Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, która  przyczynia się do wzmocnienia w naszej społeczności uczucia wdzięczności i podziwu dla dawców życiodajnego leku jakim jest KREW.

Zarząd Klubu HDK PCK „NASZA OPOLSKA KREW” przy PSG w Opolu

Plan akcji - Racibórz 2019

 

do góry