Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Bieg Przełajowy ,,O Nóż Komandosa” Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie - Aktualności

Aktualności

Bieg Przełajowy ,,O Nóż Komandosa” Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
07.10.2024

Funkcjonariusze Śląskiego, Bieszczadzkiego, Morskiego i Podlaskiego Oddziału SG na najwyższych stopniach podium.

5 października w Lublińcu odbył się 28. bieg ,,O Nóż Komandosa”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacka Siewiery. Zawody zgromadziły blisko 1000 zawodników i zawodniczek reprezentujących służby mundurowe między innymi Wojsko Polskie, Policję, Straż Graniczną oraz Straż Pożarną. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa zawodów wiodła głównie leśnymi duktami i wymagała od uczestników bardzo dobrego przygotowania fizycznego.

W kategorii kobiet Straży Granicznej I miejsce zajęła chor. SG Aleksandra Sakowicz – Śląski OSG, II miejsce zajęła st. chor. SG Elżbieta Koczera – Bieszczadzki OSG, III miejsce zajęła kpr. SG Aleksandra Młyńska – Morski OSG. Natomiast w kategorii mężczyzn Straży Granicznej II miejsce zajął sierż. szt. SG Paweł Wołkowycki – Podlaski OSG, III miejsce zajął kpt. SG Eugeniusz Słobodzian – Śląski OSG.