Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w biegu przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego - Aktualności

Aktualności

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w biegu przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG

22 maja na terenie kompleksu „Dolina Bytomki” w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki odbyły się VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego.

Wydarzenie jest organizowane by uczcić tragiczną śmierć poległego na służbie bytomskiego policjanta. Trasa biegu licząca 8 km przebiegała drogami gruntowymi w Dolinie Bytomki. Na starcie stanęło 196 biegaczy, wśród nich  było 4 funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej: ppłk SG Przemysław Starczewski - Komendant PSG w Częstochowie oraz 3 funkcjonariuszki z PSG w Katowicach-Pyrzowicach - st. chor. szt. SG Magdalena Widurska, chor. SG Kalina Lubas i mł. chor. SG Wioleta Mieszczak.

W kategorii „Policja i służby mundurowe Kobiety do lat 40” I miejsce na podium zajęła mł. chor. SG Wioleta Mieszczak, która jednocześnie była najszybszą zawodniczką we wszystkich innych kategoriach.

W kategorii „Policja i służby mundurowe Kobiety powyżej 40 lat” II miejsce zajęła st. chor. szt. SG Magdalena Widurska. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Gratulujemy sportowej pasji i życzymy dalszych sukcesów.