Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej na najwyższych stopniach podium - Aktualności

Aktualności

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej na najwyższych stopniach podium

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
20.12.2023

Mł. chor. SG Magdalena Czerw obroniła tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych w trójboju siłowym klasycznym, a szer. SG Przemysław Śmiłek zajął II miejsce.

W dniach 15 - 17 grudnia w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w trójboju siłowym klasycznym i wyciskaniu leżąc, w których wzięli udział funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

W kategorii wagowej do 84 kg wystartowała mł. chor. SG Magdalena Czerw, która nie miała sobie równych i obroniła tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych. Funkcjonariuszka z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach w trójboju siłowym klasycznym uzyskała wynik 307,5 kg, co pozwoliło jej na zajęcie pierwszego miejsca w tej kategorii wagowej. W konkurencji wyciskanie leżąc uzyskała wynik 67,5 kg co pozwoliło jej wspiąć się na najwyższy stopień podium. Również w klasyfikacji OPEN (ze wszystkich kategorii wagowych zawodniczek) zajęła I miejsce zarówno w trójboju jak i w wyciskaniu.

Szer. SG Przemysław Śmiłek - funkcjonariusz Śląskiego Oddziału SG, który obecnie przebywa na szkoleniu podoficerskim w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu również zdobył czołowe miejsce. W kategorii wagowej do 120 kg, w konkurencji wyciskanie leżąc klasyczne zajął II miejsce uzyskując wynik 145 kg.

Udział funkcjonariuszy w zawodach został dofinansowany przez NSZZ FSG w Raciborzu.