Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Śląscy Pogranicznicy na najwyższych stopniach podium - Aktualności

Aktualności

Śląscy Pogranicznicy na najwyższych stopniach podium

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
09.10.2023

W ostatnim czasie funkcjonariusze SlOSG wzięli udział w kilku wydarzeniach sportowych, w których uzyskali wysokie wyniki.

7 października w Lublińcu odbył się XXVII bieg ,,O Nóż Komandosa”. Do biegu w umundurowaniu polowym stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek reprezentujących służby mundurowe między innymi Wojsko Polskie, Policję, Straż Graniczną oraz Straż Pożarną. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa zawodów wiodła głównie leśnymi duktami i wymagała od uczestników bardzo dobrego przygotowania fizycznego.

W kategorii kobiet Straży Granicznej I miejsce zajęła mł. chor. SG Aleksandra Sakowicz, II miejsce zajęła sierż. SG Wioleta Mieszczak, III miejsce zajęła st. chor. szt. SG Izabela Wojdas. Natomiast w kategorii mężczyzn Straży Granicznej tuż za podium uplasował się kpt. SG Eugeniusz Słobodzian zdobywając 4 miejsce.

29 września w m. Hutki-Kanki odbyła się XX edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Bieg upamiętnia tragicznie zmarłego na służbie policjanta KPP w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych. Na linii startu stanęło prawie 400 zawodników reprezentujących służby mundurowe, wśród których byli także funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG oraz uczniowie patronackich szkół ŚlOSG o profilu Straż Graniczna. Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno Usługowych w Tarnowskich Górach, którzy kształcą się w klasie mundurowej o specjalności ochrona granicy państwowej z elementami prawa wygrali w drużynowym biegu na dystansie 3600 m. Uczeń z tej samej szkoły stanął także na podium, zajmując 2 miejsce w kategorii indywidualnej chłopców z klas mundurowych.

W kategorii Policjanci oraz służby mundurowe I miejsce zajęła funkcjonariuszka ŚlOSG - kpr. SG Barbara Wojtyła-Sikora. Tuż za podium uplasowała się sierż. SG Wioleta Mieszczak zdobywając 4 miejsce.

W dniach 3-5 października w CS SG w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Siatkowej. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała sierż. SG Angelika Kabut ze Śląskiego Oddziału SG.