Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego W ubiegłym tygodniu dwoje funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej powróciło z misji pełnionych poza granicami kraju. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

W ubiegłym tygodniu dwoje funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej powróciło z misji pełnionych poza granicami kraju.

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
23.05.2023

18 maja do kraju wróciła sierż. SG Patrycja Bar, funkcjonariuszka na co dzień pełniąca służbę  w PSG w Katowicach-Pyrzowicach. Uczestniczyła we Wspólnej Operacji Focal Points 2023 Air, koordynowanej przez Agencję FRONTEX. Zadania służbowe wykonywała na lotnisku w Wilnie.

\

w środku sierż. SG Patrycja Bar

Natomiast 19 maja służbę w ramach Wspólnej Operacji Terra 2023, także koordynowanej przez Agencję FRONTEX w m. Rezekne na Łotwie zakończył st. sierż. SG Tomasz Rakoczy, na co dzień pełniący służbę w PSG w Bielsku-Białej.

z lewej st. sierż. SG Tomasz Rakoczy

Corocznie ŚlOSG bierze udział we wspólnych operacjach koordynowanych przez Agencję Frontex. Funkcjonariusze wykonują zadania na zewnętrznych granicach lądowych, morskich i powietrznych państw członkowskich UE. Operacje służą zarówno bieżącemu wsparciu w kontroli granic na odcinkach szczególnie zagrożonych (zwłaszcza w obszarze Morza Śródziemnego), zwalczaniu przestępczości granicznej, jak również prewencji, doskonaleniu współdziałania i wymianie najlepszych praktyk.

W 2023 roku łącznie 13 funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału SG weźmie udział w misjach koordynowanych przez Agencję FRONTEX. Będą realizować zadania służbowe na terenie Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Macedonii Północnej, Grecji, Hiszpanii, Finlandii oraz we Włoszech.

do góry