Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Kolejni nielegalni migranci w powiecie żywieckim - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni nielegalni migranci w powiecie żywieckim

Szymon Mościcki

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali Marokańczyka oraz Tunezyjczyka bez prawa do pobytu w Polsce.

1 marca funkcjonariusze z PSG w Bielsku-Białej otrzymali informację od policjantów z Żywca o dwóch obcokrajowcach ujawnionych w tym mieście. Na miejsce został skierowany patrol Straży Granicznej. W wyniku dokonanej przez funkcjonariuszy SG kontroli legalności pobytu ustalono, że mężczyźni nie posiadają żadnych dokumentów potwierdzających ich tożsamość, w związku z czym zostali zatrzymani. W toku prowadzonych czynności służbowych mundurowi ustalili, że jeden cudzoziemiec jest obywatelem Maroka, drugi jest obywatelem Tunezji. Mężczyźni przekroczyli granicę wbrew przepisom ukryci pod naczepą nieustalonego pojazdu ciężarowego prawdopodobnie ze Słowacji do Polski.

Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom, przy użyciu podstępu. Mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Następnie dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności na 6 miesięcy, z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat.

Wobec cudzoziemców wszczęte zostały postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Ponadto Straż Graniczna złożyła wniosek do sądu o umieszczenie ich w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

 

 

do góry