Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Czujna nie tylko na służbie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Czujna nie tylko na służbie

Szymon Mościcki
26.11.2022

Dzięki wyjątkowej czujności funkcjonariuszki Śląskiego Oddziału Straży Granicznej amator jazdy na podwójnym gazie nie stworzy już zagrożenia na drodze.

W ubiegłą środę (23.11) będąca po służbie funkcjonariuszka Wydziału Operacyjno – Śledczego ŚlOSG zauważyła dziwnie poruszający się pojazd po autostradzie A4 w kierunku Krakowa. Szybko nabrała podejrzenia, że prowadząca samochód ciężarowy osoba może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Niezwłocznie poinformowała telefonicznie o tym fakcie Policję i udała się za pojazdem, który po jakimś czasie zatrzymał się w pobliżu autostrady. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Policji dokonali badania trzeźwości siedzącego za kierownicą mężczyzny i stwierdzili u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy kierowca trafił w ręce policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

do góry