Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Obywatelki Republiki Czech nie wypoczną na Cyprze - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatelki Republiki Czech nie wypoczną na Cyprze

Mitas Łukasz
15.11.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach interweniowali wobec pasażerek, które naruszyły przepisy porządkowe na pokładzie samolotu.

Służba dyżurna w Placówce Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnych zakłócających porządek na pokładzie samolotu lecącego na Cypr.

W trakcie wchodzenia pasażerów na pokład samolotu stojącego na płycie lotniska, kobiety – obywatelki Czech zachowywały się obraźliwie i agresywnie w stosunku do personelu. Czeszki ignorowały również polecenia wydawane przez załogę statku powietrznego. Po przybyciu na pokład samolotu funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych pasażerki zachowywały się spokojnie. W asyście mundurowych zostały przeprowadzone do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny.

W związku z naruszeniem przepisów Ustawy Prawo Lotnicze kobietom wręczono wezwanie do stawiennictwa celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Jest to kolejny przypadek nieodpowiedzialnego zachowania osób. W takich przypadkach linie lotnicze mogą wpisać niesfornych podróżnych na tzw. ,,czarną listę'' pasażerów.

do góry