Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Myślał, że w sieci zachowa anonimowość - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Myślał, że w sieci zachowa anonimowość

Jesionowska Katarzyna
30.08.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej ujawnili u obywatela Polski, nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, podrobione polskie prawo jazdy. Mężczyzna zlecił podrobienie dokumentu za pośrednictwem sieci Internet, gdyż nie potrafił zdać państwowego egzaminu.

29 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, w ramach prowadzonego śledztwa, zrealizowali na terenie województwa śląskiego postanowienie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. W wyniku przeprowadzonych czynności w Rudzie Śląskiej ujawniono u obywatela Polski, nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, podrobiony na wzór oryginalnego dokument w postaci polskiego prawa jazdy.

Mężczyzna, u którego zatrzymano kwestionowany dokument, był całkowicie zaskoczony działaniem rudzkich funkcjonariuszy. Nie spodziewał się bowiem interwencji w sprawie dokumentu, którego podrobienie zlecił za pośrednictwem sieci Internet. Mylnie sądził, iż dokonując zakupu w ten sposób pozostaje anonimowy. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy SG informacji wynika, że mężczyzna kilkukrotnie próbował zdać egzamin na prawo jazdy, jednak bezskutecznie. Za popełniony czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 w związku z wypełnieniem znamion z art. 270 § 3 kodeksu karnego.
Do tej pory, w ramach toczącego się śledztwa, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali 5 podrobionych na wzór oryginalnych dokumentów.

 

  • podrobione polskie prawo jazdy
    podrobione polskie prawo jazdy
do góry