Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Kolejni pasażerowie samolotu z Aten zatrzymani - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni pasażerowie samolotu z Aten zatrzymani

Jesionowska Katarzyna
23.11.2021

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na katowickim lotnisku dwóch obywateli Syrii. Jeden z nich posłużył się sfałszowanym dokumentem tożsamości.

21 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy przylecieli do Polski z Grecji. W trakcie legitymowania jeden z mężczyzn nie okazał żadnych dokumentów stwierdzających jego tożsamość oraz legalizujących jego pobyt. Drugi mężczyzna przedstawił do kontroli duński paszport, który okazał się dokumentem podrobionym. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza, ustalono dane osobowe oraz syryjskie obywatelstwo zatrzymanych mężczyzn. 36-letni cudzoziemiec, który posłużył się sfałszowanym paszportem usłyszał zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu oraz posłużenia się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Syryjczyk przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów oraz dobrowolnie poddał się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok.  Ponadto wobec obydwu cudzoziemców Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu.

 

  • 20211123-1-2
    20211123-1-2
do góry