Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Nielegalni migranci przekroczyli granicę pod naczepą tira - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalni migranci przekroczyli granicę pod naczepą tira

Szymon Mościcki
27.09.2021

24 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali 2 migrantów, którzy przebywali nielegalnie w rejonie stacji paliw znajdującej się w jednej ze wsi powiatu pszczyńskiego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej informację o cudzoziemcach przebywających w rejonie stacji paliw otrzymali od policjantów z Pszczyny. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy SG kontrola legalności pobytu wykazała, iż cudzoziemcy to obywatel Afganistanu oraz Pakistanu. Okazało się również, że mężczyźni wjechali na terytorium RP nielegalnie przy użyciu podstępu w postaci ukrycia się pod naczepą ciężarówki. W związku z tym cudzoziemcom przedstawiono zarzut z art. 264 § 2 kodeksu karnego, do którego przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

W toku prowadzonego postępowania administracyjnego cudzoziemcy wyrazili chęć ubiegania się o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyźni decyzją sądu, zostali osadzeni w pomieszczeniach dla cudzoziemców w Przemyślu.

do góry