Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Wspólne działania Straży Granicznej i Policji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wspólne działania Straży Granicznej i Policji

Szymon Mościcki
14.09.2021

10 września funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wprowadzenie na rynek substancji psychoaktywnych, wartych ponad sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych.

Podczas działań prowadzonych wspólnie z Policją, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczną ilość substancji psychoaktywnych. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania Polaka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli metamfetaminę i marihuanę o czarnorynkowej wartości ponad 65 tysięcy złotych. Gdyby zabroniona substancja trafiła do obrotu, można by z niej zrobić ponad trzy tysiące porcji narkotyku. W trakcie prowadzonych czynności służbowych okazało się, że mężczyzna  jest również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chorzowie do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo pobicia. W związku z powyższym Polaka oraz zatrzymane narkotyki przekazano do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, która prowadzi dalsze czynności procesowe związane z popełnionym przestępstwem z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za które może grozić sprawcy kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

do góry