Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Interwencja na pokładzie statku powietrznego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Interwencja na pokładzie statku powietrznego

Szymon Mościcki

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu.

W miniony weekend funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach otrzymali informację o konieczności interwencji na pokładzie samolotu lecącego z Doncaster (Wielka Brytania). Na pokładzie znajdował się 31-letni Polak, który zachowywał się agresywnie, był wulgarny i nie wykonywał poleceń załogi oraz kapitana statku powietrznego. Po przybyciu funkcjonariuszy Straży Granicznej na pokład samolotu pasażer zachowywał się spokojnie, samodzielnie opuścił pokład samolotu i w asyście funkcjonariuszy ZIS został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Polak zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt. 9 Ustawy Prawo Lotnicze za popełnione wykroczenie został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł.

do góry