Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Wspólne szkolenie funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i Komandosów z Lublińca - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wspólne szkolenie funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i Komandosów z Lublińca

Szymon Mościcki

15 lipca na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach odbyło się wspólne szkolenie funkcjonariuszy Grupy Bezpieczeństwa Lotów Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach oraz żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Tematyką zajęć prowadzonych w ramach wspólnych ćwiczeń było prowadzenie rozpoznania minersko-pirotechnicznego w obiektach katowickiego lotniska z użyciem psów służbowych o specjalności do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni.

Wspólne szkolenia z żołnierzami z zakresu działań minersko-pirotechnicznych z wykorzystaniem psów służbowych odbywają się cyklicznie na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach oraz poligonie szkoleniowym w Krupskim Młynie. Dzięki nim funkcjonariusze i żołnierze mogą dzielić się zdobytym doświadczeniem, posiadaną wiedzą, jak również praktycznie sprawdzać swoje umiejętności. Przewodnicy psów służbowych mają możliwość porównania sposobów pracy z psem czy też taktyki działania w trakcie wykonywania zadań minersko-pirotechnicznych.

Psy służbowe do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni są bardzo  ważnym  elementem systemu bezpieczeństwa na każdym lotnisku. Wspólne szkolenia z innymi służbami mundurowymi w różnych miejscach przeznaczonych do ćwiczeń mają ogromny wpływ na utrzymanie wysokiego poziomu wyszkolenia zespołu: przewodnik i pies służbowy.  

do góry