Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Pościg za obywatelem Czech - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pościg za obywatelem Czech

Jesionowska Katarzyna
08.06.2020

6 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali obywatela Czech. Mężczyzna uciekł samochodem z miejsca kontroli granicznej.

Zdarzenie miało miejsce tuż po północy w punkcie kontroli granicznej na autostradzie A1 w Gorzyczkach. 20-latek zatrzymał się w miejscu kontroli, a kiedy został poproszony o dokumenty zezwalające na przekroczenie granicy gwałtownie przyspieszył i się oddalił. Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem. Po kilkudziesięciu minutach kierowca samochodu został zatrzymany. Mężczyzna był trzeźwy, nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Dane potwierdzono za pośrednictwem punktu kontaktowego. Cudzoziemiec usłyszał zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Po zakończeniu czynności służbowych osobę przekazano stronie czeskiej.

do góry