Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Poszukiwany Polak i dwóch Czechów przekroczyło granicę wbrew przepisom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany Polak i dwóch Czechów przekroczyło granicę wbrew przepisom

Jesionowska Katarzyna
20.05.2020

19 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili Polaka i dwóch Czechów, którzy przekroczyli granicę w miejscach niedozwolonych. Polak był poszukiwany w celu odbycia kary aresztu.

W Głuchołazach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu ujawnili obywatela Polski. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę z Czech do Polski. Podczas sprawdzeń okazało się, że jest on poszukiwany w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności za kradzież. Po zakończonych czynnościach służbowych Polak został osadzony w zakładzie karnym.

Natomiast w Kaczycach Dolnych (gmina Zebrzydowice) patrol żołnierzy z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach ujawnił dwóch obywateli Czech, którzy również przekroczyli granicę niezgodnie z przepisami. Ojciec i syn usiłowali przedostać się na stronę czeską, po tym jak wcześniej w Zebrzydowicach przekroczyli granicę z Czech do Polski. Funkcjonariusze SG ukarali ojca mandatem karnym, natomiast wobec nieletniego syna zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Po zakończonych czynnościach obu mężczyzn przekazano stronie czeskiej.

do góry