Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Kolejne osoby nielegalnie przekroczyły granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne osoby nielegalnie przekroczyły granicę

Jesionowska Katarzyna
19.05.2020

Wspólne działania funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, żołnierzy z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach oraz policjantów z Zebrzydowic doprowadziły do ujawnienia 4 osób, które przekroczyły granicę wbrew obowiązującym przepisom.

Wczoraj w Kaczycach policjanci z Zebrzydowic ujawnili nieletniego obywatela Czech, który nieświadomie przekroczył granicę z Czech do Polski w miejscu niedozwolonym. Nastolatek jeżdżąc na rowerze bezwiednie znalazł się po stronie polskiej. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zastosowali wobec nieletniego środek wychowawczy w postaci pouczenia, a po zakończonych czynnościach przekazali go stronie czeskiej, gdzie czekali na niego rodzice.

18 i 19 maja w Cieszynie żołnierze z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach ujawnili dwóch obywateli Czech i Polaka, którzy przekroczyli granicę z Czech do Polski wbrew obowiązującym przepisom. Dwóch Czechów usiłowało przedostać się w rejonie mostu kolejowego w Cieszynie do Czech, po tym jak wcześniej przekroczyli granicę państwową do Polski w miejscu do tego niewyznaczonym. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej mandatami, a następnie zostali przekazani stronie czeskiej. Polak za swoje wykroczenie również został ukarany mandatem oraz został poinformowany o obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny.

do góry